Abażury do lamp

Data dodania: 15-03-2021


Urządzanie swojego wnętrza to nie tylko wybieranie mebli czy kolorów ścian, to także troszczenie się o stylowe dodatki, które nadają całości określonego charakteru. Z tego powodu nie można zapominać o drobnych detalach, gdyż to one sprawiają, że wnętrze staje się harmonijne i kompletne. Jednymi z takich elementów są abażury do lamp, które ubogacają proste oświetlenie o piękne wykończenie rozpraszające światło.
 

Abażur jako stylowy dodatek w Twoim wnętrzu

 

Abażur stanowi znakomite uzupełnienie każdej lampy i pozwala na zapewnienie odpowiedniego oświetlenia we wnętrzu. Poprzez jego zastosowanie można kontrolować ilość światła i jego kąt padania w zależności od własnych potrzeb. Ale to nie funkcje techniczne mają tu największe znaczenie, gdyż główną rolę przy wyborze konkretnego modelu mają jego walory estetyczne. Dostępność wielu różnych kształtów i kolorów pozwoli na dopasowanie idealnego abażura do każdego wnętrza, niezależnie od stylu, jaki w nim dominuje. Aby stał się on jednym z zauważalnych elementów wystroju, postaw na duży klosz w wyrazistym lub kontrastującym kolorem. Jeśli pragniesz, aby harmonijnie współgrał z otoczeniem, postaw na model w stonowanej kolorystyce, który elegancko ozdobi Twoje pomieszczenie.


Odmień charakter swojej lampy i całego wnętrza dzięki abażurowi


Jeśli wygląd Twojego wnętrza przestał Cię zachwycać, to warto go odrobinę odmienić i ożywić. Nie musisz od razu decydować się na kosztowny i pracochłonny remont, zamiast tego zacznij od zmiany dodatków. Oprócz poduszek, zasłon czy drobnych ozdób, możesz również odmienić charakter swoich starych lamp przy pomocy nowych abażurów. Nie uwierzysz, jak taka mała zmiana wpłynie na wygląd całego pomieszczenia, gdyż światło odgrywa w nim istotną rolę. Warto wymienić wszystkie abażury w lampach znajdujących się w jednym pomieszczeniu, co pozwoli na uzyskanie ich spójnego wyglądu. Kupno nowego modelu to również znakomity pomysł, w przypadku zniszczenia lub trwałego zabrudzenia poprzedniego okrycia. W ten sposób nie musisz wymieniać całej lampy, co znacznie obniży koszty nowej aranżacji wnętrza.


Jaki abażur wybrać?


Przy wyborze odpowiedniego abażura warto dopasować go do kształtu lampy. Z reguły okrągła podstawa znakomicie będzie wyglądała z okrągłym kloszem. Natomiast gdy jest ona kanciasta lub geometryczna, to również klosz powinien być kwadratowy. Oczywiście nie jest to sztywna zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać, jednak może ułatwić wybór laikom w temacie aranżacji wnętrz. Kolejną istotną kwestią jest wielkość klosza, która powinna współgrać zarówno z samą lampą, jak i z pomieszczeniem oraz przestrzenią, w której się znajdzie. Za duży abażur przytłoczy wnętrze, z kolei zbyt mały nie pozwoli na odpowiednie rozproszenie i oświetlenie pokoju. Bardzo ważnym aspektem jest również materiał, z którego wykonany jest abażur. Elegancka welurowa tkanina to gwarancja wspaniałego wyglądu i trwałości, która wpasuje się zarówno do klasycznego eleganckiego wnętrza, jak i do subtelnego i minimalistycznego.


Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze abażura?


Oprócz nieocenionych funkcji estetycznych, abażur pozwala również na sterowanie ilością światła, które się z niego wydostaje. Klosze w ciemnych kolorach przepuszczą zdecydowanie mniej światła niż te, wykonane z jaśniejszych materiałów. Jednak nie musisz kompletnie rezygnować z ciemniejszych barw, w takim wypadku zwróć uwagę, czy wnętrze abażura jest wykonane z metalicznego tworzywa odbijającego światło. Przed zakupem tej nieocenionej ozdoby zastanów się również, czy ma ona spełniać wyłącznie rolę budowania nastroju, czy również być funkcjonalna.


abażur do lamp


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności Canpol Bis hurtowni oświetlenia, dekoracji i dodatków florystycznych.